Relaxace

Jsou dny, kdy únavou padáte na ústa - případně na něco jiného. Máte všeho a všech dost. Pomoci Vám může jednoduché cvičení...


Jak na to?


Zajistěte, aby vás příštích deset minut neatakovaly touhou po kontaktu s vámi: děti, partneři, rodiče, psi a jiné rušivé elementy. Tohle je deset minut pro vás.

Lehněte si na záda nebo si sedněte do pohodlného křesla - jak se vám líbí. Uvolněte všechno co vás stahuje (těsné opasky, škrtící límec). Pokud je vám chladno, přikryjte se. Můžete si pustit příjemnou klidnou hudbu nebo si vychutnávat ticho. Zkrátka zajistěte si příjemnou a pohodlnou atmosféru.

Zavřete oči a svou pozornost přeneste na dýchání. Dýchejte pomalu, hluboce. Nádech - výdech. S výdechem z těla odchází všechno napětí, nepokoj, neklid, stres, strach, bolest... vše co vás tíží. Tělo se uvolňuje. S nádechem do těla proudí nová energie, která se dostává i do všech míst, která jsou dosud sevřená, napjatá, kde cítíte bolest. Výdech ji odplaví. Chvíli si jen tak dýchejte a uvolňujte se. Tohle je vaše chvíle, kde problémy nemají své místo.

Pomalu se ve svých myšlenkách přeneste na místo, kde je vám dobře. K moři, do hor, na louku, do chrámu... kam chcete. Důležité je, abyste se tam cítili příjemně. Prohlédněte si tohle místo, vnímejte jeho barvy, zvuky, vůně. Procházejte se nebo si jen tak sedněte a dívejte se, odpočívejte.

Najednou vidíte, jak se z oblohy snáší proud světla. Možná je zlatý, bílý, možná modrý, růžový. Možná má podobu vodopádu. Záleží na vás. Vstupujete do toho proudu a cítíte, jak z vás smývá všechnu únavu, stres. Zalévá vás světlo. Je vám krásně. Vychutnejte si ten pocit. Opájejte se jím. Nechávejte po sobě klouzat paprsky, které vám přinášejí nebývalou svěžest.

Až se této světelné sprchy dostatečně nabažíte, vystupte ze světla. Můžete si ještě chvíli odpočinout, projít se. Poté se pomalu soustřeďte na svůj dech, na prostor, ve kterém se nacházíte a vraťte se zpátky. Otevřete oči, protáhněte se. Ještě chvíli si vychutnejte právě prožité. Cítíte se osvěženi, daleko volněji, svobodněji. Vracíte se do běžného života, ale víte, že se kdykoliv můžete vrátit do svého světa, ke světlu - alespoň na chvíli.

K čemu?

V dnešní době s myšlenkami na problémy usínáme, s myšlenkami na starosti vstáváme. Nemáme čas vypnout, přeladit se. Napětí v nás zůstává a přetransformovává se - schovává se v těle a pak vyráží na povrch v podobě nejrůznějších nemocí, bolestí (žaludek, infarkt, ekzém, ale i rakovina). Naučit se vypnout, odpočinout si, relaxovat, znamená, že nám bude nejen lépe na duši, ale i na těle.
IQ test

Tento obrázkový IQ test, který se skláda z 30 otázek měří především inteligenci vrozenou a výsledný IQ je jen málo ovlivněn schopnostmi a dovednostmi, které jsme si osvojili výchovou a vzděláním, proto je vhodný nejen pro dospělé, ale i pro děti od 10 let. Spustit test

Psychotest - socialní, emoční

Tento 125 otázkový psychotest se zabývá jak schopnostmi abstraktními a neverbálními, tak schopnostmi verbálními, paměťovými a navíc i schopnostmi sociálními a emoční sebereflexí (tzv. EQ). Z testu se dozvíte pro které druhy činností máte schopnosti a pro které nikoli. Spustit test